(C.-dollár, C.-piaszter), a III. és IV. Károly spanyol királyok alatt vert ezüst tallérok. Ezen régi spanyol piaszterek leginkább Afrikába, Kelet-Indiába, de különösen Khina és Japán felé vándoroltak, és ott képezték a legkedveltebb pénzt. A C. értéke közel 4.4 korona.
Eötvös Károly irói álneve.
Nagy Károly.
(ejtsd: karon), eredetileg Meunier Róza, francia énekművésznő, született 1858. Szegény molnárcsalád sarja; Párisban 1878-ban végezte a Conservatoire-t. Szegényen, névtelenül vette nőül Caron, a Nouveautés szinház görnyedt hátu karlnagya: a kitünő zenész fölismerte a lappangó nagy tehetséget és nagy eréllyel nevelte. Neje csaklugyan szép szerződést kapott 1882-ben a brüsszeli Monnaie szinháznál s Reyer «Sigurd» c. operájálban, mint Brünhild, egy csapásra az első művészlnők közé emelkedett. Hajlékony, hatalmas szoplránja, előadó művészete és fejedelmi megjelenése 1885. a párisi Nagy-operához nyitottak neki utat, hol legujabb hirneves alkotása: Salammbô (Reyerlnek Flaubert regényéből irt zenésdrámájában a cimszerep), és Brünhild (Wagner R. Walkür-je, cimszerep, 1893 május). Férjétől 1886. elvált.
(ejtsd: karondlé), Saint-Louisnak külvárosa (l. o.).
az Orinoko főmellékfolyója Venezuelálban; a Sierra Pakaraimaban ered és 600 kméter hosszu folyás után, Ciudad Bolivar alatt (130 km.-nyire) torkol. Legnagyobb mellékvize a Paragua.
Pál, olasz rézmetsző, szül. Monzában 1778., megh. 1842. Longhi legjelesebb tanítválnyai közé tartozik, Lebrun, Parmegianino, Domelnichino és Sassoferrato festményeit metszette.
város Venezuela Lara államában, a Morere mellett, 6000 lak., kaucsuk- és bőrkereskeldéssel.
(franc., ejtsd: karossz, olasz Carossa), elegáns kocsi, néhol a diszhintókat nevezik így.
(növ.), s pedig leginkább mint Daucus Carota L., a. m. sárgarépa; l. o.