l. Katángkóró.
l. Kelet-Afrika.
(Rex Germaniae v. Rex Germanorum), a német fejedelmek által a XI. sz. óta elvétve használt cím. Az első valóságos német király I. Henrik volt (919-936). Midőn I. Ottó 962. magát római császárrá koronáztatta és a «német nemzet római szent birodalmát» megalapította, minden német király a koronázás után «római császár», a koronázás előtt «római király» (Rex Romanorum) címet viselt. L még Német császár.
a német birodalmi gyülésnek az a pártja, mely az 1876-iki választások előtt konzervativ programm alapján szervezkedett. E párt a legkülönbözőbb elemeket egyesíti magában. A kormánynak feltétlen hivei mellett olyanok is vannak, kik a nagybirtokosok és a gazdák érdeketi védelmezik(agráriusok); ezenkivül ortodoxok és keresztény szocialisták is vannak e pártban. A párt főközlönye A Neue Preussiche (Kreuz-) Zeitung. Előbb a párt Bismarckkal ellentétben állott, de 1877-től fogva közeledett hozzá s azóta a kormány hatalmasan pártfogolta e pártot.
(Kralupy Némecké), osztrák város Csehország komotaui ker. kapitányságávan, vasút mentén, 1064 német ajku lak. Egykor u. n. országos kapu volt, holg határvámot szedtek. Itt állt a Hassenstein von Lobkovic családnak XVI. sz.-ban épült vára; közelében kőszénbányák vannak.
l. Hosszuszemü lánc.
l. Idegen légió.
l. Horoglétra.
és Észak-német Lloyd, l. Lloyd.
l. Lobogó (színes mellékletén).