Társas káptalan

l. Káptalan.

Társaskocsi

a. m. omnibusz (l. o.).

Társaskocsi-üzlet

az 1884. XVII. t.-c. (ipartörvény) 10. §-ának g) pontja értelmében engedélyhez kötött ipar, s ezekre ugy mint más a közönség számára rendelt személyszállító eszközökre kiterjed a mondott törvény 17. §-a, mely szerint ily eszközök számozás alá vehetők, s megállapítandó a rend, amelyben a nap meghatározott óráiban meghatározott helyen szolgálatra készen kell állaniok; a szállítási díjak pedig szabályozandók. A T.-nek Budapesten gyakorlására különösen az 1883. XIX. t.-c. vonatkozik.

Társhagyományosok

ugyanannak a hagyománynak egyenlő vagy határozatlan arányban részesei. A viszony a növedékjog (jus accrescendi) szempontjából bir jelentőséggel. Ha ugyanis az örökhagyó ugyanazt a hagyományt többeknek a részek meghatározása nélkül v. egyenlő részekben hagyományozta s közülük az egyik vagy a másik a hagyományt el nem fogadja vagy el nem fogadhatja, a növedékjog elvénél fogva része egyenlő arányban a többire száll. Nem T. tehát azok, akiknek része külön van meghatározva s annál kevésbé azok, akik egy végrendeletből ugyan, de különböző hagyományokban részesülnek. Ezeknél növedékjognak helye nincs s a megüresedett részt az örökösök kapják.

Tarsia

l. Intarsia.

Tarsidae

(állat), l. Félmajmok.

Társítás

l. Eszmetársítás.

Tarsius

(állat), l. Koboldmaki.

Társládák

l. Bányatárspénztár.

Tarsoly

1. hajdan széles táska, tarisznya v. erszény, máskép tájdivatosan: tasoly, tassoly; 2. különösen legújabb korig a magyar huszárok öltözékéhez tartozott dísztáska, mely derékra övezett szíjazatról térdhajlásig fityegett alá (a szablyával együtt) s eredetileg pénz, élelmi- és lőszerek hordására szolgált.


Kezdőlap

˙