(Canes venatici), az északi félgömbnek 182°-210° rektaszcenzió és 29°-54° deklináció közt fekvő csillagképe, mely 23 a harmadik és hatodik nagyság közt levő csillagból áll Bootes (l. o.) szomszédságában, ki mint medveőrző vezeti a két kutyát (Asterion és Chara) nyakláncaiknál fogva. Messier 1773. igen szép spirális ködöt fedezett fel benne.
közönségesen az az ökörszarvból készült kürt, amelyet a vadászok szoktak használni, részint, hogy egymásnak jelt adjanak, részint pedig, hogy a vadászebeket, főleg a kopókat egybehivják. E célra a kifejlettebb ökörszarvak szolgálnak, melyeknek keskeny hegyes elvágott végébe fémből készült fúvókát illesztenek. A zenekarokban használni szokott V.-öt l. Kürt.
(ang. hunter), mindaz a ló, melyről a master (l. o.), vagyis a sportsman, kinek vezetése alatt áll a parforce-vadászatok (l. o.) alkalmával az ebfalka, igazolja, hogy legalább is háromszor vett részt falkavadászatokban (l. o.), mely tehát az u. n. vadászversenyekre (l. o.) képesítve van.
(állat), l. Fúrómenyét.
marhaszelet, erősen fűszerezett barna mártásban.
l. Kizsigerelés.
(állat, Falco gyrofalco L.), a ragadozók rendjébe, a sólyomfélék családjába tartozó madárfaj, melynek hazája földünk északi része; nagy ritkán Németországba is elvetődik. Háta szürkés-kék, sötétebb haránt foltokkal, hasa fehéres, sötéteb foltokkal tarkázott, szárnyain túlérő farka tiszta fehér vagy 14-15 harántsával díszített. Sárgás viaszhártyája és lába zöldesbe játszó. Csüdje rövidebb, mint középső ujja karom nélkül; hossza 60, szárnyhossza 40, farkhossza 24 cm. (képét l. a Ragadozó madarak szines mellékletén). A középkorban betanítva vadászásra, különösen fácánok fogására használták.
(ang. hunter-race), mindazon hosszabb távolságu futamok, melyekben csakis vadászlovak (l. o.) vehetnek részt, de csakis olyanok, melyek egy éven belül 500 frt értékü nyilvános akadályversenyt nem nyertek. A V.-re ugyanazon szabályok irányadók, mint az akadályversenyekre.
v. erdei bazsalyikom (növ.), a Saponaris ocymoides L. nevü havasi szép virág; l. Szappanfű.
a. m. bölény (l. o.).