Kutatóhelyek, kutatási témák | TARTALOM | Gyűjtemények, kiállítások, kongresszusok |
A 19. században Török Aurél, majd az 1920-as években Bartucz Lajos által kiadott Anthropológiai Füzetek csak kezdeményezéseknek bizonyultak. 1954-ben a Biológiai Közleményekben Pars Anthropologica néven ismét közlési lehetőséghez jutott a szakterület. 1956-ban ez önállósult Anthropológiai Közlemények címen. Ettől kezdve ez a magyar antropológusok fő folyóirata. A folyóirat szerkesztői voltak: Malán Mihály, Nemeskéri János, Eiben Ottó, majd B. Bodzsár Éva.
Az ELTE Embertani Tanszékének önálló folyóirata a Humanbiologia Budapestinensis 1974-től jelenik meg, időnként supplementumok is csatlakoznak a kötetekhez. Szerkesztője Eiben Ottó.
Az Embertani Tár idegen nyelven közölte a történeti embertani tanulmányokat. A periodika először Crania Hungarica, majd Anthropologia Hungarica, végül Anthropologia Hungarica Studia Historico-Anthropologica néven jelent meg, de 20. kötete után, 1988-ban megszűnt. Szerkesztője a tár mindenkori igazgatója volt. A szegedi tanszék munkatársainak közleményei többek között az Annales Universitatis Szegediensisben, az Alföldi Tudományos Intézet Évkönyvében (szerkesztője Bartucz Lajos) és az Acta Biologica Szegediensisben találhatók. Utóbbi főszerkesztői voltak: Ábrahám Ambrus zoológus, Szalai István növényfiziológus, Lipták Pál és Farkas Gyula antropológusok. 1999-től Gulya Károly zoológus a főszerkesztő. A múzeumok évkönyveiben (Móra Ferenc Múzeum Évkönyve Szeged, Alba Regia Székesfehérvár, Janus Pannonius Múzeum Évkönyve Pécs, Déri Múzeum Évkönyve Debrecen, Cumania Kecskemét, Veszprémi Múzeumok Évkönyve Veszprém) is megjelentek történeti embertani cikkek.
Kutatóhelyek, kutatási témák | TARTALOM | Gyűjtemények, kiállítások, kongresszusok |